Chcete vedieť viac

Vážený návštevník, klient.

Online poistenie je jednoduchý a komfortný spôsob ako si rýchlo uzatvoriť poistenie podľa Vašich potrieb v pohodlí svojho domova. Netreba nikam chodiť a strácať drahocenný čas.

Všetko Vám príde na Váš mail a po úhrade je poistenie hneď platné.

Málo kto však vie, že pri uzatvorení poistenia cez online portál sa klient, ktorý si takto uzatvorí dané poistenie potvrdzuje správnosť všetkých zadaných údajov.

Je dôležité uvedomiť si všetky dôsledky týchto odpovedí, ktoré v určitých prípadoch môžu mať za následok obmedzenie platnosti poistenia, prípadne celkovú neplatnosť uzatvoreného poistenia.

Chceme Vás upozorniť na niekoľko zásad pre správne uzatvorenie poistenia. Je v našom ako aj vo Vašom záujme, aby poistenie za ktoré si zaplatíte bolo v plnom rozsahu aj funkčné keď nastane tá chvíľa tzv. pravdy. Nami prezentované odporúčania berte prosím ako snahu predchádzať situácií kedy sa môžete dostať do pozície ktorý spravili chybu.

Pri zadávaní údajov na výpočet poistného sa poisťovne pýtajú na množstvo údajov. Najčastejšie chyby sa stávajú pri zadávaní osobných údajoch a čestných prehláseniach.

Toto sú tie najčastejšie:

  1. správne určite na koho je / bude MV evidované podľa veľkého TP v časti - DRŽITEĽ !!!!
  2. správne určite PSČ trvalého pobytu DRŽITEĽA MV.
  3. pravdivo odpovedajte na otázku či ste spôsobili škodovú udalosť z ktorej vznikla poisťovni povinnosť plniť vzniknutú škodu. Táto otázka sa vzťahuje aj na situáciu kedy si chcete zmeniť poisťovňu na Vaše MV, ale škody ste nespôsobili priamo vy ale iný vodič na Vašom MV. Táto škoda je braná taktiež ako škoda ktorú treba vo výpočte zarátať ako Vašu. Niektoré poisťovne pri získaní najlepších podmienok zisťujú škody klienta až osem rokov spätne. Nepravdivé odpovede na túto otázku sa vo väčšine prípadov objavia až v čase keď vznikne poistná udalosť a dôjde k situácií že poistený bude musieť platiť časť vzniknutej škody.
  4. v prípade uzatvárania si poistenia po zániku za neplatenie u predošlého poistiteľa uvádzajte túto informáciu do kalkulácie.
  5. najdôležitejšia podmienka je úhrada poistného. Veľmi často sa stáva že poistenie sa buď zabudne uhradiť alebo je uhradené neskoro. Poisťovne majú nastavenú čakaciu lehotu na úhradu poistného priemerne do 3 – 5 dní od uzatvorenia poistenia. Pokiaľ je poistné uhradené neskôr zmluva je neplatná. Dávame do pozornosti aj fakt, že ak vznikne poistná udalosť a poistné nie je uhradené celú škodu hradí vinník.

Na všetky ostatné Vaše otázky či pochybnosti radi odpovieme prostredníctvom našich poradcov.

Naše kontakty nájdete TU

Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. x